התקנת ספרינקלרים

יש מקרי חירום שלא ניתן להיערך אליהם מראש. אולם כשמדובר בשריפות ובדליקות, אנו יכולים לנקוט בצעדים מוקדמים אשר יסייעו לנו להתמודד עם האש ביעילות ובמהירות ולצמצם ככל האפשר את התפשטותה ונזקיה, וזאת על ידי התקנת ספרינקלרים שיספקו מענה ראשוני זריז ואוטומטי.

ספרינקלרים – תגובה מהירה לכל דליקה​

  • תכנון וייעוץ להתאמה ולהתקנת מערכות כיבוי אש אוטומטיות 
  • התקנת ספרינקלרים לפי תקן ישראלי 1596 ותקן 13 NFPA
  • טיפול בחדרי משאבות ובהתקנת מז"חים עבור המערכת
  • שירותי תחזוקה שוטפת וביצוע תיקונים לכל מערכות המתזים בכל הארץ
  • התאמת מערכות למבני ציבור, לעסקים, למפעלים, למוסדות ולבתים פרטיים
  • מגן אש מוסמכת למתן שירות ותחזוקה למערכות ספרינקלרים

 

 תכנון והתקנת מערכות ספרינקלרים עוברים אישורי מעבדה מוסמכת של מכון התקנים

מגן אש מספקת את כל הפתרונות בתחום התקנת ספרינקלרים:​

ספרינקלרים הינם מערכת כיבוי אש, המספקת מענה מקיף בתגובה מהירה. המבנה כולו מרושת במערכת של צינורות המותקנים בתקרת המבנה, בהם נמצאים מים בלחץ גבוה. בזמן שגרה, מי שמונעים מהמים שבצינורות לצאת הם המתזים, המותקנים בפתחו של כל צינור ומפוזרים במוקדים שונים בחלל המבנה. בפתחו של כל מתז מותקן שסתום העשוי מזכוכית, ובו ישנו נוזל מיוחד. במקרה של גילוי אש, על ידי עליית חום פתאומית בחלל למשל, הנוזל מתחמם וגורם להתנפצות שסתום הזכוכית, וכפועל יוצא גם להתזת המים המצויים בספרינקלרים.​

איך ספרינקלרים פועלים?​

הסכנה הגדולה במקרה של שריפה היא גילוי מאוחר שלה, לאחר שחלף זמן רב ויקר, בו היא כבר התפשטה וגרמה לנזק רב, ובעיקר, כשכבר מאוחר מדי להתפנות מן המבנה. ספרינקלרים, לפיכך, מספקים מענה חשוב גם בנושא גילוי האש וגם בעצירתה כציוד כיבוי אש חיוני – בראש ובראשונה, המערכת מספקת התראה ברורה כי פרצה שריפה במבנה, ועם זיהויה היא מתחילה להתיז מים לכל עבר, לעצירת מוקד השריפה. התזת המים במקרים רבים מכבה כליל את השריפה או לפחות מצמצמת ביעילות את טווח התפשטותה. כפועל יוצא, הספרינקלרים מונעים את התפשטות האש וממזערים נזקים לרכוש ולמבנה. יתרה מכך, בעצם פעולתם הם מאפשרים ליושבי המבנה להתפנות ממנו במהירות לפני הגעת האש, וכך מקטינים את הסיכון לפגיעות בגוף ובנפש.​

 

יש לציין כי קיימת אפשרות להתקין מערכות כיבוי אוטומטיות המותאמות לציוד רגיש ויקר ערך - בהן המערכת מקבלת אינדקציות ממספר מוקדים לפני מתן פקודה להפעלת הספרינקלים. 

אפשרות נוספת - על ידי התקנת מערכת כיבוי אוטומטית בגז או באבקה

גילוי אש וכיבוי אש באמצעי אחד​

לקבלת ייעוץ להתאמת ציוד כיבוי אש אוטומטי במים, התקשרו: 053-7933283​

כמו כל ציוד לכיבוי אש, הספרינקלרים נועדו לשמש בשעות חירום בלבד. על מנת שהם יוכלו למלא את ייעודם ברגע האמת על הצד הטוב ביותר, חשוב להקפיד על מספר פעולות. ראשית, יש להקפיד שהתקנתם תתבצע על ידי חברה מקצועית. שנית, מומלץ לאשר את התקנת המערכת במעבדה מוסמכת מכון התקנים. ושלישית, חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת. כדי למנוע בלאי טבעי במערכת, חשוב לדאוג להגעת איש מקצוע מוסמך לביצוע בדיקות תקינות ופעולות אחזקה שוטפות בתדירות הנדרשת על פי התקנים הרלוונטיים.

עם מגן אש אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי מערכת הספרינקלרים שתקבלו עומדת בכל התקנים הנדרשים ומבטיחה מיגון אש יעיל, מהיר תגובה ואיכותי בזמן אמת.

 

אולי יעניין אתכם גם:  עמדות כיבוי אש

תחזוקת ספרינקלרים​

מגן אש | ציוד לכיבוי אש וגילוי עשן 

מענה טלפוני אנושי עומד לשירותכם בכל שעות היממה.
שירותי החברה ניתנים בכל רחבי הארץ, מדרום ועד צפון. למידע נוסף חייגו:  053-793-3283​

סניף באר שבע

טל': 053-7933283
פקס: 08-6282673​

סניף ירושלים

טל': 053-7933283

פקס: 1-800-261-414

פרטי התקשרות

ת.ד. 10185 באר שבע

magenesh@inter.net.il