בדיקות שנתיות לכל התקנים​

בדיקות שנתיות לכל התקנים

 

אחד הדברים המהותיים ביותר לבטיחות האש בנכס שלכם היא ביצוע בדיקות שנתיות לכל התקנים שברשותכם. אמנם מדובר בבדיקה פשוטה יחסית אחת לשנה, אך היא תבטיח את היכולת שלכם להתמודד מול שריפה ספונטנית בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר. תקינותם של אמצעי בטיחות נגד שריפות אינה דבר שאתם יכולים להקל בו ראש, ובמקרים מסוימים נדרש ביקור של בעל מקצוע עם ניסיון בבדיקות אלה. בין אם רכשתם מטף לכיבוי אש או מערכת ספרינקלרים (מתזים) אוטומטית, אתם מחויבים לבדוק את המוצר בו בחרתם.

 

בדיקות שנתיות לכל התקנים – מה בודקים?

בעת ביצוע ביקורת לציוד כיבוי אש שנתית, כלל המערכות והציוד הקשורים באופן ישיר לכיבוי והשתלטות על אש מתלקחת מועמדים למבחן מעמיק. כאן גם נבדקת פעילות המערכות הנמצאות ברחבי המבנה. הבדיקה מתחילה בחלקי הציוד הבסיסיים, הכוללים מוצרים שונים:

מטפים לכיבוי אש.

אטימות המטפים.

רמת הלחץ במטפים.

האם מקום האחסון חשוף לשמש או לטמפרטורות גבוהות מסיבה אחרת.

תוקף המטפים והמילוי בהם.

בדיקת העמדות לכיבוי אש והציוד המאוחסן בהן.

פריסת הגלגלונים והזרמת מים במקצבים של כשלושים שניות בכדי לאמוד את תקינותם.

תקינות שילוט החירום.

תקינות יציאות החירום המצויות במקום.

בנוסף, יבדקו המערכות האוטומטיות שנבדקות אחת לשישה חודשים, והן מערכות בקרה, מכלולים מכאניים, רכזות אוטומטיות, בדיקת לחץ מים ממקור האספקה, שלמות צנרת מערכת המתזים, תקינות מז"ח, ולוחות החשמל המחוברים למערכת כיבוי האש.

 

תוצאות הבדיקה

בתום הבדיקה המפורטת לעיל, ציוד שעבר את המבחן בהצלחה יזכה במדבקות עמידות במים אשר ימצאו על המוצרים עצמם. המדבקות האלה יכללו את שמו של הבודק, כמו גם את תאריך הבדיקה. עם זאת, במידה וימצאו ליקויים או כשלים כלשהם, בעל המקום יקבל לידיו דו"ח המפרט בפניו את הציוד הפגום ומדוע אינו זכה במדבקת תקן. הבעלים יתבקש להחליף או לתקן את הציוד שלא עמד בתקנים בהקדם האפשרי.

 

מגן אש | ציוד לכיבוי אש וגילוי עשן 

מענה טלפוני אנושי עומד לשירותכם בכל שעות היממה.
שירותי החברה ניתנים בכל רחבי הארץ, מדרום ועד צפון. למידע נוסף חייגו:  053-793-3283​

סניף באר שבע

טל': 053-7933283
פקס: 08-6282673​

סניף ירושלים

טל': 053-7933283

פקס: 1-800-261-414

פרטי התקשרות

ת.ד. 10185 באר שבע

magenesh@inter.net.il